Tajemnica goni tajemnicę

Harlan Coben przyzwyczaił mnie, że jego książki są zawsze interesujące. Nie wiem skąd on bierze pomysły na książki ale trzeba przyznać, że ma on bujną wyobraźnie. Tym razem w moje ręce wpadła książka Nie odpuszczaj  i prawda jest taka, że nie da się jej odpuścić.  Wszystkie książki tego autora są dobre. Ale ta wyjątkowo ma w sobie to „coś”.

Skrywane sekrety wychodzą na jaw.

W pewnym małym miasteczku kilkanaście lat temu doszło do tragedii. W nie do końca jasnych okolicznościach zginęli młodzi ludzie. I jak to w małych miasteczkach bywa, wszyscy wiedzą co się stało ale nikt nie chce o tym mówić. Łatwiej jest powiedzieć, że głupie dzieciaki naćpały się narkotykami i z tego wynikła ta cała tragedia. Jedną z ofiar był brat bliźniak Napoleona Dumasa. Przez ostatnie piętnaście lat, nie mógł on rozumieć co się właściwie stało. Dlaczego jego brat i jego dziewczyna zginęli a jego ukochana zniknęła z dnia na dzień i nikt jej od tamtej pory nie widział. Trwał by pewnie w tej swojej niewiedzy jeszcze bardzo długo, gdyby nie fakt, że na miejscu zabójstwa lokalnego policjanta znaleziono odciski palców jego dawnej miłości. O co w tym wszystkim chodzi? Co tak na prawdę zdarzyło się piętnaście lat temu?  Gdzie przez ten czas była jego dziewczyna? I co jego brat miał wspólnego z opuszczoną od lat bazą wojskową? Te wszystkie pytania sprawiają, że Nap zaczyna swoje prywatne śledztwo, które doprowadzi go do …? Nie, tego Wam nie powiem. Powiem Wam za to, każdy w tym  małym  miasteczku  ma jakąś tajemnice, o której chciałby zapomnieć

Nigdy nie przypuszczałam, że w małym miasteczku może być tak wiele intryg, kłamstw i sekretów. Ta sieć jest tak gęsta, że poczuć ją może także czytelnik. Akcja jest tak szybka i tak nieprzewidywalna, że miejscami można się zgubić. Nie można nie zauważyć, że główny bohater rozmawia, ze swoim nieżyjącym bratem. Dziwne? Może trochę, ale te dialogi sprawiają, że akcja posuwa się w jeszcze szybszym tempie.

Przy tej książce na pewno nie będziecie się nudzili. To jest praktycznie niemożliwe. Będziecie za to w stałym napięciu czekali na rozwój sytuacji. Książka ta jest dobra propozycją dla wszystkich, którzy lubią oglądać dobre kino sensacyjne. Na pewno się oni nie zawiodą a kto wie, może dzięki niej rozpocznie się ich przygoda z książkami.

Jest to też dobra książka by zacząć poznawać całą twórczość Cobena. A uwierzcie mi kto raz zaczął czytać tego autora będzie go czytał już   zawsze. Od tego nie  da się uciec. Jest to jak narkotyk.  Nie można sobie tego  odpuścić. I oczywiście zachęcam  do przeczytania książki. Na pewno nie będzie to zmarnowany czas. Może Wy pierwsi domyślicie się prawdy?